Ontketen de kracht van de natuur: ontwerp duurzame producten, optimaliseer gebouwlay-outs en minimaliseer verpakkingsmateriaal. Behaal in 6 dagen uw certificaat. Leer, ervaar en pas toe!

Voor de Biomimicry Product Development Manager is natuurlijk en ecologisch denken het vertrekpunt voor het ontwikkelen van duurzame en functionele ontwerpen. Technologie en de beleving van vorm en materiaal spelen daarbij een steeds grotere rol. De biomimicry Life’s Principles bieden richting bij het ontwerpen van producten, het bedenken van architectonisch duurzame oplossingen, het optimaliseren van gebouwindelingen, het minimaliseren van verpakkingsmaterialen en het meenemen van gedragsaspecten in het ontwerp.

Biomimicry Centre is een Cedeo-erkend opleidingsinstituut. Cedeo is een onafhankelijke certificerende instantie die opleidingsaanbieders beoordeelt op kwaliteit, continuïteit en klantgerichtheid. De erkenning is gebaseerd op onafhankelijk klanttevredenheidsonderzoek en wordt alleen toegekend wanneer minimaal 80% van de ondervraagde klanten tevreden tot zeer tevreden is. De erkenning wordt iedere twee jaar opnieuw getoetst.

Wij voeren het Cedeo-keurmerk op onze opleidingen en reiken PE-punten uit.

Voor wie?

Deze opleiding is voor designers/ontwerpers en ondernemers die de natuur als bron zien voor duurzame vormgeving en duurzame structuren. U wilt zich versterken op het gebied van duurzaamheid, Cradle-2-Cradle, lichtgewicht structuren en natuurlijke ontwerpen & systemen.

Inhoud

In deze 6-daagse opleiding leert u hoe de natuur u kan helpen om als biomimicry designer het verschil te maken. Ook krijgt u inzicht in natuurlijke ontwerpdimensies en de Life’s Principles.

Waarom Biomimicry?

Natuurlijke principes helpen u bij het ontwerpen van duurzame producten, gebouwen en verpakkingen. Tijdens de opleiding leert u hoe de natuur u kan helpen bij duurzaam ontwerpen met gebruikmaking van de natuurlijke basisprincipes.

Dagindeling & inhoud

  1. Dag 1: 23 april 2027 Biomimicry Life’s Principles en de designspiraal.
  2. Dag 2: 7 mei 2027 Biologically Inspired Design-model en 4-Box.
  3. Dag 3: 21 mei 2027 Gulden snede en ontwerpdimensies.
  4. Dag 4: 4 juni 2027 Vormgeving en lichtgewicht structuren.
  5. Dag 5: 18 juni 2027 Cradle-to-cradle en Stad van de toekomst.
  6. Dag 6: 2 juli 2027 Praktijkexamen

Kosten

U betaalt voor de opleiding € 5.450,00 (excl. btw). Dit is inclusief trainingsmateriaal, certificeringskosten, gebruik van de accommodatie, koffie/thee en een uitgebreid luncharrangement.

Voor Friends: € 5.200,00 (excl. btw)

Tijdsduur

De totale doorlooptijd van deze opleiding is 3 maanden met 6 opleidingsdagen. De voorbereidingen en opdrachten vragen om een gemiddelde inspanning van 3 uur per week.

Hoe geeft u richting aan biomimicry-gedreven productdesign en adviseert u in het ontwikkelproces van duurzame oplossingen?

Inschrijven